ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑ"Άλωσε" το Αίγιο ο Αστέρας Λεοντίου, ήττες για Φαραϊκό, Α.Ο. Τριταίας

“Άλωσε” το Αίγιο ο Αστέρας Λεοντίου, ήττες για Φαραϊκό, Α.Ο. Τριταίας

Στον πρώτο όμιλο ο Α.Ο. Τριταίας μπήκε με το αριστερό στο πρωτάθλημα, καθώς γνώρισε βαριά ήττα με 6-0 από την Α.Ε. Λιμνοχωρίου. Η ομάδα της Δυτικής Αχαΐας χάρις τα τρία γκολ του Φραγκούλια, του Παρασκευόπουλου, του Ν. Βλάχου και του Ανδρικόπουλου πήρε εύκολα τη νίκη κόντρα στους “ερυθρολεύκους”.

Ο Φαραϊκός το πάλεψε κόντρα στη Δάφνη Πατρών στο δημοτικό γήπεδο Χαλανδρίτσας, αλλά τελικά γνώρισε και αυτός την ήττα με 1-0. Η ομάδα του Γιάννη Δρακοπαναγιωτάκη από το 8ο λεπτό αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ανδρόνικου Βέρρα.

Δύο δοκάρια (Γραμματικός και Μπινιέρης) είχαν οι νικητές που σημείωσαν το γκολ της νίκης με τον Γραμματικό στο 74ο λεπτό.

Στον Β΄ Όμιλο ο Αστέρας Λεοντίου πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο Πλαστήρα επικρατώντας με 3-0 της Α.Ε. Αιγίου. Οι «πράσινοι» με γκολ των Σίψα και Στασινόπουλου μέσα σε ένα τρίλεπτο (23΄-26΄) μπήκαν με το δεξί στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 63ο λεπτό ο Γιώργος Καραθανάσης λίγα λεπτά μετά την είσοδό του, έκανε το 0-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (1η Αγωνιστική)

Λιμνοχώρι-Α.Ο. Τριταίας 6-0 (10΄, 14΄, 64 ΄Φραγκούλιας, 54΄Παρασκευόπουλος, 76΄Ν. Βλάχος, 86΄Ανδρικόπουλος, Δοκάρι: 5΄Παναγόπουλος)

Φαραϊκός-Δάφνη Πατρών 0-1 (74΄Γραμματικός)