ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝίκη - «οξυγόνο» ο Α.Ο. Τριταίας

Νίκη – «οξυγόνο» ο Α.Ο. Τριταίας

Ο Α.Ο. Τριταίας επικράτησε με 2-1 της νεοφώτιστης Νεάπολης Πατρών στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας και αναρριχήθηκε βαθμολογικά φτάνοντας τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Ο Α. Χριστόπουλος άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο σε φάση διαρκείας που προηγήθηκε και δοκάρι. Η ομάδα του Χρήστου Δελδήμου ο οποίος ήταν τιμωρημένος και έδινε οδηγίες από την εξέδρα, έχασε σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος σε τετ α τετ να “κλειδώσει” το ματς και παραλίγο να το πληρώσει στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν απειλήσει με το δοκάρι του Άγγελου Νικόλα στο 40΄ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Κωνσταντάτο στο δεύτερο ημίχρονο. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Γιάννης Μπαζάρογλου στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, χαρίζοντας μια πολύ σημαντική από ψυχολογικής πλευράς νίκη στην ομάδα του.