ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑ"Τεσσάρα" στο ντέρμπι η Α.Ε. Σταροχωρίου, "τριάρα" ο Α.Ο. Τριταίας

“Τεσσάρα” στο ντέρμπι η Α.Ε. Σταροχωρίου, “τριάρα” ο Α.Ο. Τριταίας

Ντέρμπι; Ποιο ντέρμπι; Η Α.Ε. Σταροχωρίου επικράτησε με το εμφατικό 4-0 του νεανικού Άτλαντα και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή, κάνοντας ποδαρικό με το δεξί στη νέα χρονιά.

Το 1-0 έγινε στο 22ο λεπτό. Σέντρα από τα δεξιά του Παναγιωτόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, άνοιξε το σκορ ο Βασίλης Παντελής με κεφαλιά. Το 2-0 έγινε στο 27’ με σουτ μέσα από την περιοχή του Φώτη Κατσαΐτη. Στο 85’ μετά από κάθετη πάσα του Βασίλη Παντελή, έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Γιώργο Αντωνακόπουλο, που τελείωσε υποδειγματικά για το 3-0.

Στο 87’ φάση διαρκείας, σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, ο Γιώργος Αντωνακόπουλος θα σκοράρει για το τελικό 4-0, φτάνοντας έτσι τα 14 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα. Στο 85’ δέχθηκε την κόκκινη κάρτα ο Βασίλης Παντελής και θα απουσιάσει από το επόμενο ματς της ομάδας του.

Σπουδαίο διπλό όμως και για τον Α.Ο. Τριταίας με 3-1 επί του Ίκαρου Λακκόπετρας εκτός έδρας που δίνει βαθιά βαθμολογική ανάσα στο συγκρότημα του Χρήστου Δελδήμου που μπήκε με το δεξί στο 2024.

Ο Θανάσης Κακαρούμπας άνοιξε το σκορ, ενώ ο Γιάννης Μπαζάρογλου σημείωσε το 0-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο Γ. Μασούρας έβαλε το “κερασάκι στην τούρτα” με τους γηπεδούχους απλά να μειώνουν στο τελικό αποτέλεσμα. Άκοπο τρίποντο για τον Φαραϊκό κόντρα στον Ολυμπιακό Φίλων που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.